Дезинфекція, ПСО та Стерилізація манікюрного інструменту
Дезинфекція, ПСО та Стерилізація манікюрного інструменту
Дезінфекція — знищення патогенних та умовно-патогенних мікроорганізмів з поверхонь та виробів. Вона може бути вибіркова або повна. Важливо пам’ятати: дезінфекція не знищує всі мікроорганізми на поверхні, тому інструмент після дезобробки не може вважатися повністю знезараженим.
Для проведення дезінфекції вам знадобиться деззасіб (концентрат), контейнер (спеціальний) та вода. Спочатку налийте воду у контейнер, а потім додайте концентрат у необхідній пропорції. Послуговуйтеся методичними вказівками до вашого деззасобу, щоб зробити робочий розчин правильної концентрації. Якщо перевищити концентрацію або час експозиції, поверхня інструментів пошкодиться.
- користуйтеся тільки сертифікованими в України деззасобами;
- повністю керуйтеся методичними вказівками до деззасобу під час приготування робочого розчину та при виборі часу експозиції;
- не потрібно промивати інструменти під проточною водою перед дезінфекцією: вони поміщаються у робочий розчин одразу після косметичної процедури (манікюру, педикюру тощо).
ПСО — передстерилізаційне очищення інструментів. Ціль цього етапу — очистити інструменти від органічних залишків (часточки шкіри, нігтів, волосся) та деззасобу. Якщо пропустити цей етап, часточки та деззасіб пригорять до ріжучих поверхонь інструментів під час нагрівання у стерилізаторі.
ПСО проводиться механічно (під проточною водою за допомогою щіточки) або в ультразвуковій ванні. Механічне ПСО має тривати щонайменше 30 секунд на 1 інструмент. ПСО в УЗ-ванній триває час, зазначений у методичній вказівці до засобу, який ви використовуєте.
- температура води для ПСО не нормується: використовуйте комфортну для вас;
- механічне ПСО відбувається лише під проточною водою в окремій раковині;
- інструменти під час ПСО знаходяться у розкритому вигляді.
Інструменти недопустимо поміщати у стерилізатор одразу після ПСО. Перед цим його необхідно висушити. Це можна зробити двома шляхами:
- природним: дати інструментам висохнути на паперовому рушнику або витерти їх паперовим рушником до зникнення видимої вологи;
- у стерилізаторі, який обладнаний режимом сушіння.
В умовах салону краси або приватного кабінету найзручніше стерилізувати інструменти фізичним методом: паровим (автоклав) або повітряним (сухожар).
Інструменти стерилізуються у розкритому/розібраному вигляді. Допустима стерилізація як у крафт-пакетах, так і без них, якщо у вас є належні умови для подальшого зберігання.
Що крафт-пакети, що лоток для інструментів можна заповнювати максимум на 70%.
Важливо: існує список режимів стерилізації для сухожарів та автоклавів, що затверджений МОЗ України. Стерилізація в сухожарових шафах проводитися при температурі 180 градусів 60 хв, в автоклавах - залежить від тиску в камері. Обирайте лише сертифіковані стерилізатори, які дотримуються зазначених режимів.
- стерилізації підлягають усі багаторазові інструменти майстра; в залежності від матеріалу, з якого виготовлений інструмент, спосіб стерилізації може відрізнятися;
- стерильними вважаються інструменти тільки у тих крафт-пакетах, де індикатор змінив колір, інакше він підлягає повторній стерилізації;
- якщо ви стерилізуєте без крафт-пакетів, використовуйте пінцет, щоб мінімізувати контакт з інструментами.
Після стерилізації інструменти зберігаються двома способами:
- у герметичному крафт-пакеті, у якому інструменти стерилізувалися, до його відкриття;
- в шафі ультрафіолетового випромінювання, якщо ви стерилізуєте без крафт-пакетів.
Важливі деталі: - УФ-шафа не є стерилізатором: вона лише пригнічує розмноження мікроорганізмів, але не знищує всі можливі бактерії та віруси;
- у герметичному крафт-пакеті інструменти можуть зберігатися до 20 діб та більше — залежить від інструкції виробника;
- інструменти у відкритому крафт-пакеті не вважаються стерильними та підлягають повторній обробці, навіть якщо не використовувалися за призначенням.
Вся інформація має ознайомлювальний характер, більш детальну інформацію ви можете отримати на сайті МОЗ, а також у виробників дезінфікуючих засобів, сухожарів та автоклавів.
- Методичні рекомендації до застосування ДеланолМетодичні рекомендації до застосування ДеланолПовна версія статті
- Акційна пропозиція!При замовлені продукції для манікюру більше ніж 2000 грн, ви отримуєте у подарунок* глітер-гель або гель-лак БЕЗКОШТОВНО! *різновид подарунку на розсуд продавцяПовна версія статті